3 czerwca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Krakowska Promocja Szkolnictwa Technicznego „Po pierwsze...zawód". Konferencja zorganizowana przez dyrektorów szkół technicznych została skierowana do obecnych i przyszłych pracodawców – absolwentów szkół technicznych.

 

W dniach 20-22 marca 2014 r. w hali Targów Kraków przy ulicy Centralnej 41A odbyły się Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce. Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, jakim było to wydarzenie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży stojącej przed wyborem kierunku kształcenia. W ciągu trzech targowych dni Festiwal Zawodów odwiedziło ponad 15 tys. osób

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia nowych sal naukowych w ZSTiO w Jarosławiu. Galerię można znaleźć tutaj.

   Współpraca firmy Multiprojekt z placówkami edukacyjnymi to bardzo ważny element prowadzonej przez nas działalności. Kooperacja z Zespołem Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie przynosi szczególnie widoczne efekty i liczne korzyści dla obu stron. Ostatnie dni były dla ZSM Nr 1 wyjątkowo ważne ze względu na szereg wydarzeń wskazujących na znaczący rozwój szkoły. W ostatnim czasie w placówce odbyło się Seminarium polsko-niemieckie z zakresu programowania robotów i budowy sterowników. W tym samym czasie otwarto pracownię mechatroniczno-samochodową otrzymaną w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Innym istotnym wydarzeniem było pozyskanie przez szkołę robota przemysłowego jako nowego wyposażenia powstającego w placówce Centrum Robotyki. Z okazji tych ważnych dla naszego Partnera – jakim jest ZSM Nr 1 – wydarzeń, przedstawiamy rozmowę z Panią Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie – Bożeną Mayer-Gawron, która opowiedziała o przebiegu uroczystości i nowych możliwościach rozwoju dla uczniów szkoły oraz z Krzysztofem Gołębiem – Kierownikiem Działu Automatyki i Napędów w firmie Multiprojekt wskazującego w rozmowie na ważne aspekty owocnej współpracy z krakowską placówką.